Kawa z lodem - hiszpański sposób na upał.kawa po hiszpańsku z lodem                Komu będę tłumaczyć, że nie da się żyć bez kawy... W Hiszpanii od końca maja temperatury są już tak wysokie, że nawet taka przyjemność czy konieczność życiowa jak kawa może być  uciążliwa, no bo jak tu pić gorące gdy na termometrze jest ponad trzydzieści stopni... Kawa z lodem! Nie chodzi mi tu o żaden z kawowych koktaili, shake`ów czy deserów z kawą, lodami i bitą śmietaną, mam na myśli waszą ulubioną kawę, a do niej szklankę z lodem. Znowu się powtórzę - Hiszpanie są mistrzami świata w dostosowywaniu kuchni do upałów.  Moja ulubiona to cortado (espresso z kroplą mleka) - zimna, z lodem i świat od razu wygląda inaczej:)

Jeżeli trudno jest Wam wyobrazić sobie poranek bez filiżanki gorącej kawy - bardzo ją polecam po południu, czy w chwili relaksu. To jeden z moich ulubionych momentów wakacyjnych w domu, kawa z lodem w towarzystwie taty na tarasie obrośniętym winem....Przygotowanie

Hiszpanie podadzą Wam zamówioną kawę, a do niej szklankę z lodem. To wszystko! 
Jedyna rada,  to ta, że, jeżeli słodzicie to rozpuśćcie cukier w gorącym napoju, a potem wlejcie go do szklanki z lodem.

Jak ją zamawiać? - Un café con hielo!

Polecam!hiszpańska kawa z lodem


Komentarze

Popularne posty