Autorkao mnie www.comidasyvinos.pl


Hola! Jestem Joanna i cieszę się z Twoich odwiedzin  na moim blogu:)

Mieszkam w Maladze od 15 lat, tutaj gotuję i piszę, piszę i gotuję, piekę, próbuję, a jeśli nie zajmuję się gotowaniem, to o nim myśle albo czytam w przerwach między pracą i meczami piłki nożnej moich synów, wyjściami na rolki, deskorolki, na hulajnogę, spacerami z psem i bieganiem po plaży:)

Przyznam się, że nie mam jednej ulubionej kuchni, oczywiście kocham polska kuchnię (zupa ogórkowa i jaja w szarym sosie - tracę przez nie zmysły) i włoską, francuską, meksykańską, indyjską, no i oczywiście hiszpańską. Jest mi bliska nie tylko dlatego, że tu mieszkam, ale również za jej bardzo domowy charakter, szacunek dla tradycji. 
Hiszpanie, tak jak my, sa dumni ze swojej kuchni, spedzają mnóstwo czasu przy stole, życie cały czas kręci się tutaj wokół gastronomii. W sam raz dla mnie:) 

Chcę Wam pokazać na moim blogu kuchnie hiszpańską, która jest w Polsce mniej znana. Wyśmienite dania z ryb, kalmary pieczone na węglu, niezliczone ilości dań  z warzyw strączkowych, flaczki z grochem, przyprawy i smaki pozostałe z panowania arabskiego, najlepsza na świecie oliwa z oliwek i bezkonkurencyjne wino (zdaniem autorki:). Gastronomia to nie tylko przepisy, to też sposób gotowania, przygotowywania przetworów, porady od moich hiszpańskich sąsiadek i przyjaciółek (ocet jest dobry na wszystko). Opowiem Wam o domowym kiszeniu oliwek, jak rozpoznać dobry olej i dobrze usmażyć rybę. Mam Wam tyle do pokazania! Zapraszam!Komentarze

Popularne posty