Kiedy przychodzi jesień, dni stają się coraz krótsze, coraz mniej jest słońca, coraz więcej deszczów. Robi się coraz ciemniej i coraz chłodniej. Lato może jednak cały czas trwać w naszej diecie. Aby tak się stało opracowano specjalną dietę jesienną.

Dieta na jesień, zwana też dietą tysiąca kalorii na jesień jest wyjątkowo smaczna, a przygotowane według niej potrawy nie wymagają jakiś wielkich nakładów finansowych i pracy. W ciągu tygodnia, dieta umożliwia schudnięcie aż o półtorej kilograma, a w czasie jej stosowania głównym założeniem jest aktywność fizyczna oraz dostarczanie do organizmu minimum dwóch litrów płynów dziennie. Czas trwania diety to minimum siedem, a maksimum dwadzieścia jeden dni. Maksymalna utrata wagi to około półtorej kilograma na jeden tydzień stosowania diety, którą powtarzać można co roku, każdej jesieni. Stosowanie diety jesiennej jest bezpieczne dla każdej dorosłej i zdrowej osoby. Taki sposób odchudzania nie jest wskazany dla dzieci, szczególnie tych młodszych, u których cały czas trwa proces rozwijania się organizmu, dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, które to są odpowiedzialne za rozwijający się organizm ich małego dziecka. Dieta ta jest szczególnie bogata w witaminy grupy B oraz potas, żelazo magnez, witaminę C, białko i błonnik. Dzienna dawka przyjmowanych kalorii, jak sama nazwa diety wskazuje to jeden tysiąc kilokalorii.

Jeżeli zainteresowałaś się dietą tysiąca kalorii na jesień, zapraszam cię na stronę internetową, na które znajduje się dokładny opis tej i innych mniej i bardziej znanych diet wspomagających proces odchudzania. Linki do strony znajdziesz w artykule powyżej. Zapraszam, bo warto.