Suplementy omega-3 (9)Kwasy omega 3 są niezbędne w diecie każdego dziecka, ponieważ decydują o jego zdrowiu i prawidłowym rozwoju. Zdrowa dieta dziecka powinna zawierać oprócz mleka, pełnoziarnistego pieczywa, owoców, warzyw i chudego mięsa, także ryby. I to raczej te tłuste, jak halibut, tuńczyk łosoś czy śledzie. Ryby są, bowiem najlepszym źródłem kwasów omega 3, które decydują o samopoczuciu i zdrowiu dziecka.
Niedobór w diecie dziecka kwasów nienasyconych, może być przyczyną wielu schorzeń ze strony układu nerwowego, krążenia, nerwowego, a także hormonalnego. Może obniżać odporność dziecka, być przyczyną zaburzeń pamięci, a także negatywnie wpływać na sferę emocjonalną.
Problem w tym, że wiele dzieci nie lubi ryb, a ich dieta pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem wydaje się podawanie suplementów diety. Suplementy omega-3 dla dzieci dostępne są w różnych formach. To nie tylko znienawidzony przez dzieci płyn, lecz specjalne kapsułki, również do żucia, o wielu smakach, odpowiadającym gustom dziecka.
Suplementy omega-3 dla dzieci są bezpieczne, nie zawierają, bowiem sztucznych barwników i konserwantów. Często wzbogacane są dodatkowo o witaminy A oraz D. Najważniejsze, że zawierają odpowiednio dobraną do dziecięcych potrzeb dawkę kwasów omega 3, które poprawiają pamięć, koncentrację oraz zdrowie fizyczne dziecka.