Organizacja wesela – alkohol

Przygotowując wesele, wiele par ma poważny kłopot z zakupem alkoholu. Często bardzo trudno zdecydować się nie tylko na rodzaj, ale również odpowiednią ilość. Wiadomo przecież, że nikt nie chce, by na jego przyjęciu zabrakło czegokolwiek. Dodatkową kwestią jest pytanie, jak i gdzie kupić tani alkohol na wesele.

W Polsce bez wątpienia najpopularniejszym trunkiem przy tego typu okazjach jest wódka. Ponadto większość par młodych kupuje również wino. Nieco rzadziej na weselach pojawia się piwo, koniak czy whiskey. Ilości alkoholu nie da się idealnie oszacować. Trudno bowiem dokładnie przewidzieć, jak potoczy się zabawa i jakie upodobania akurat tego dnia będą mieli goście. Z pewnością należy wziąć pod uwagę charakter imprezy, planowany czas jej trwania, ilość zaproszonych gości i ich wiek. Możemy założyć, że mniej alkoholu potrzebne będzie na kameralne przyjęcie dla najbliższego grona rodzinnego, składającego się głównie z osób starszych, a zdecydowanie więcej należy zakupić, organizując wesele do białego rana na 200 osób.

Jak wiadomo, zakup alkoholu wymaga sporych nakładów finansowych. Przy klasycznym weselu należy nastawić się na koszt kilku tysięcy złotych. Jak zatem znaleźć tani alkohol na wesele? Przede wszystkim warto sprawdzić wiele ofert. Przy zakupie hurtowym możemy także wynegocjować atrakcyjną zniżkę. Nie należy jednak zbytnio oszczędzać i kupować alkoholu przesadnie taniego, z niesprawdzonego źródła. Lepiej zainwestować nieco więcej, a mieć pewność, że dajemy swoim gościom wszystko, co najlepsze.